Ogłoszenia duszpasterskie: 27 maja 2018 r.

Opublikowano Maj 28, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27.05.2018 r.

 

1. Dzisiaj, warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.  Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. Dziś dzieci z kl. IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Kamilowi za przygotowanie dzieci, Rodzicom oraz Nauczycielom.

 

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 

  •  wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej- dziewicy. Po Nabożeństwie majowym, Koronka do św. Michała Archanioła.
  •  czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej Eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. W naszej Parafii tradycyjnie już Msza św. o godz. 10.00, a następnie procesja. Tegoroczne Ołtarze przygotowują Rodziny: 1. Lasotów, 2. Rodzina Gajdków, 3. Rodzina Krupów, 4. Rodzina Jajugów. Prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu, Panie do feretronów, Panów do chorągwi i baldachimu. Strażaków prosimy o dopilnowanie porządku, dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o dopilnowanie, by dzieci sypały kwiaty w dwóch rzędach. Druga Msza św. o godz. 15.30, wcześniej Nabożeństwo czerwcowe.
  •  piątek- wspomnienie św. Justyna- męczennika, pierwszy piątek miesiąca. Ksiądz Kamil z posługą sakramentalną do Chorych pojedzie w piątek od godz. 08.00. Jako Kierowca pojedzie ktoś z Rodziny p. Janiny Drozd.

 

W naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa, Msza św. i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy, w szczególności dzieci.

 

W tym tygodniu – w najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

Również w piątek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z Rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

 

  • sobota -  święto rocznicy konsekracji Katedry rzeszowskiej oraz pierwsza sobota miesiąca. Różaniec Fatimski o godz. 17.30, Msza św. z Litanią do Serca Pana Jezusa oraz procesja. W tym dniu przypada również 27. rocznica wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.

 

4. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Macieja Haby.

 

5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

 

  • wtorek – Bractwo św. Michała Archanioła
  • środa – młodzież, która otrzymała Sakrament Bierzmowania

 

6. Za ogrom pracy oraz czas poświęcony na prace wykończeniowe w Domu Parafialnym serdecznie dziękujemy p. Józefowi Ladzińskiemu oraz p. Andrzejowi Opalińskiemu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

7. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook