Ogłoszenia duszpasterskie: 27 sierpnia 2017 r.

Opublikowano Sierpień 28, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017 r.

 

1. W dniu wczorajszym, w sobotę  odbyła się wyjątkowa uroczystość – Odpust Parafialny. Dziękujemy dobremu Bogu i Jego Opatrzności za tegoroczne plony prosząc o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy rolnej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Dąbrowski – serdeczne Bóg zapłać. Składamy serdeczne podziękowania za piękne wieńce, stroje oraz dary Ołtarza. Dziękujemy Mieszkańcom lewej strony Lutoryża, którzy w tym roku byli Gospodarzami uroczystości. Serdeczne podziękowania kierujemy też do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespołu Kalina jak również do wszystkich Parafian  – za Waszą obecność, życzliwość i ofiary – niech Matka Boża Częstochowska wyprasza Wam najpotrzebniejsze łaski.

 

2. Bardzo dziękujemy również Panu Organiście, Kościelnemu oraz Wszystkim, którzy porządkowali plac przy kościele i pomagali w czasie obiadu dla zaproszonych kapłanów.

 

3. Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego odbędzie się 4. września.

 

4. W piątek, 1 września 78. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. W szczególny sposób pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 

I PIĄTEK – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.45 – Litania do Serca Pana Jezusa, Msza św, zmiana biletów Straży Honorowej.

I SOBOTA – Różaniec Fatimski.

I NIEDZIELA – zmiana Róż kobiet, Nieszpory o 15.00

 

Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

 

6. Ks. Kamil odwiedzi Chorych w piątek od godz. 8.00. Jako kierowca pojedzie ktoś z Rodziny. p. Nowaka.

 

7. W zakrystii są do nabycia płyty z 60-lecia powstania Parafii Lutoryż.

 

8. We wtorek (29 sierpnia) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zw względu na kradzieże prosimy o przywiezienie tego sprzętu w dniu zbiórki do godz. 12.00 na parking przy Cmentarzu. Zużyty sprzęt będzie naprawiony i przekazany na potrzeby misji.

 

9. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę – poprowadzą  Strażacy.

 

10. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej  „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie 7. września (czwartek)  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert. W kolejne dni: w piątek o godz. 12.00 Msza św.  dla uczniów szkół podstawowych,  w sobotę o godz. 9.00 dla chorych,  w poniedziałek  o 12.00 Msza św. dla szkół ponadgimnazjalnych. W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy:  w piątek – Róże Różańcowe,  w sobotę – Grupy Apostolskie, Ruchy i Stowarzyszenia, w poniedziałek  – młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe, (po Mszy św. czuwanie modlitewne),  we wtorek, 12 września –  służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy Ks. abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert).

 

11. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Facebook