Ogłoszenia duszpasterskie: 28 października 2018 r.

Opublikowano Październik 29, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2018 r.

1. Dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia Kościoła. Dziękujmy za naszą świątynię oraz módlmy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców.

2. We środę, 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych. Na Mszy św. odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”.  Jeśli będzie ładna pogoda, z Różańcem udamy się na Cmentarz. Można zabrać znicze, które położymy na grobach naszych bliskich.

3. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, spowiedź codziennie od godz. 16.30.

4. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• czwartekUROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. o 8.00, 10.30 i 14.00. Po Mszy św. o 14.00 Nabożeństwo Różańcowe z procesją na Cmentarz. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu, na Cmentarzu odbędzie się kwesta, która zostanie przeznaczona na remont dachu w  kaplicy cmentarnej. Są też do zakupienia na Cmentarzu piwniczki grobowe. Cały dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie Cmentarza i prace wykonywane przy kaplicy.

• piątekWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) oraz pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 07.00, 07.30 oraz 17.00. Przez cały miesiąc modlić będziemy się za Zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, które znajdują się na stoliku z gazetami w przedsionku kościoła. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Następnie, Litania do Serca Pana Jezusa, Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

W tym dniu, ks. Proboszcz od godz. 08.00 z posługą sakramentalną uda się do Chorych. Jako kierowca pojedzie ktoś z Rodziny p. Kazimiery Szajny.

• sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. – Różaniec Fatimski i wypominki za Zmarłych.

5. Listopad jest miesiącem modlitwy za Zmarłych. Możemy to czynić zyskując odpust zupełny od 1 do 8 listopada w intencji Zmarłego, poprzez wypełnienie następujących warunków: pobożne nawiedzenie Cmentarza, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. (wcześniej odprawić spowiedź świętą), nawiedzić kościół i odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca ” oraz pomodlić się dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego.

W pozostałe dni listopada odpust cząstkowy, wypełniając wyżej wymienione warunki.

6. W minioną niedzielę na misje, zebraliśmy do puszek 307 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

7. Serdecznie dziękujemy pewnej Rodzinie za złożoną ofiarę na cale kościoła.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu na Cmentarzu. Za uporządkowanie rabat z różami, poprzycinanie jałowców, wygrabienie liści przed Cmentarzem, wykoszenie trawy na nowej części Cmentarza, także za prace zabezpieczające oczko wodne na zimę.

9. Zwracamy się z prośbą o zabieranie do domu sztucznych kompozycji kwiatowych. Szczególnie chodzi o doniczki z betonem lub gipsem, ponieważ Gospodarka Komunalna nie chce przyjmować tego typu odpadów.

10. Za tydzień Różaniec za Ojczyznę poprowadzą – dzieci z kl. V.

11. O ubranie Ołtarza kwiatami prosimy Rodziny z domów od nr. 158 do 187.

12. Próba scholi w sobotę po Mszy św.

13. We wtorek (6-go listopada) będzie zbiórka zepsutego sprzętu elektronicznego. Bardzo prosimy o przywiezienie zepsutego sprzętu na parking przy Cmentarzu do godz. 13.00. Prosimy o nieprzywożenie dzień wcześniej w celu uniknięcia kradzieży.

14. W miesiącu listopadzie zapraszamy po raz trzeci do uczestnictwa w Festiwalu Filmów Chrześcijańskich “Arka”. Repertuar jest dostępny na stronie kina Zorza.