Ogłoszenia duszpasterskie: 29 kwietnia 2018 r.

Opublikowano Maj 1, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

 

2. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. W naszej Parafii majówka o godz. 18.30, a w niedziele i święta o 15.00. Zachęcamy do śpiewania litanii Loretańskiej w przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W tygodniu przeżywać będziemy: 

  • wtorek: wspomnienie św. Józefa Robotnika. Dzień 1 maja jest  Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  • środa: wspomnienie św. Zygmunta i św. Atanazego- Biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  • czwartek: uroczystość NMP Królowej Polski- Głównej patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego: 08.00, 10.30, oraz 15.30. O 15.00 – Różaniec w intencji Ojczyzny. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca.
  • piątek: wspomnienie św. Floriana- męczennika, patrona strażaków. Jest to pierwszy piątek miesiąca. W naszej Parafii o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 17.30 – Litania do Serca Pana Jezusa, godz. 17.45 – Litania Loretańska, a następnie Msza św. W piątek ks. Kamil od godz. 08.00 odwiedzi Chorych z posługą sakramentalną. Jako kierowca pojedzie ktoś od Reni Szmeli.
  • sobota- pierwsza sobota miesiąca – Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszamy.

 

4. Składamy serdeczne podziękowania Apostolstwu Pomocy Duszom Czyśćcowym za posprzątanie Domu Parafialnego. Bóg zapłać.

 

5. Za tydzień Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.

 

6. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

Facebook