Ogłoszenia duszpasterskie: 3 marca 2019 r.

Opublikowano Marzec 2, 2019 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

03.03.2019 r. 

 

1. Dziś I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

 

2. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Kazimierza Królewicza – jest to dzień imienin bp Kazimierza. Czcigodnego Solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.

 

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 06 marca, przypada Środa PopielcowaOtwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 9:00 i 17:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

 

6. W naszej Parafii Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00, a następnie Msza św. Za udział w tych nabożeństwach Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne głosi ks. Mariusz.

W najbliższy piątek prosimy o poprowadzenie Drogi Krzyżowej Akcje Katolicką. 

 

7. Spotkania duszpasterskie w bieżącym tygodniu: 

  • poniedziałek - godz. 16.00 - kandydaci do Bierzmowania z kl. 8. Prosimy przynieść uzupełnione indeksy. 
  • wtorek – godz. 18.00 – kandydaci do Bierzmowania z kl. III Gimnazjum. Również prosimy przynieść uzupełnione indeksy. 

Informujemy, że spotkanie kandydatów do Bierzmowania z delegatem ks. Biskupa (egzamin) będzie 29 kwietnia o godz. 18.00 w Boguchwale. 

 

  • czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

 

8. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża p. Heleny Wilk. 

 

9. W dniu 8 marca (piątek) na ulicach Rzeszowa zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się pod Krzyżem Pamięci Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów o godz. 18. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona msza św. w bazylice OO. Bernardynów.

 

10. W piątek, 8 marca przypada DZIEŃ KOBIET. Do życzeń tego dnia nie zapominajmy dołączyć daru modlitwy w intencji bliskich nam Kobiet. Polecajmy Ich trud i życie Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

 

11. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

Facebook