Ogłoszenia duszpasterskie: 30 września 2018 r.

Opublikowano Październik 1, 2018 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XXXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018 r.

1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • wtorek – wspomnienie Aniołów Stróżów
  • czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • piątek – wspomnienie św. siostry Faustyny

2. Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Od jutra Msze święte wieczorne będą o godzinie 17:00, a po nich nabożeństwo różańcowe. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 15:00, a następnie Msza święta. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci otrzymają plansze i naklejki. Za tydzień na Mszy św. o godz. 15.30 dzieci z kl. III otrzymają swoje pierwsze różańce. Zmiana tajemnic różańcowych kobiet po Mszy św. o godz. 08.00.

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.

Z posługą sakramentalną Ksiądz Proboszcz uda się do Chorych od godz. 08.00. Jako kierowcę prosimy kogoś z rodziny p. Stanisławy Gajdek.

W sobotę nabożeństwo różańcowe zostanie połączone z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca.

4. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą – kandydaci do Bierzmowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy od czwartku do soboty pracowali przy porządkowaniu placu przy kościele i plebanii. Wykonano bardzo dużo ciężkiej pracy. Serdeczne Bóg zapłać. W sobotę ciąg dalszych porządków. Zwracamy się ponownie z wielką prośbą do Parafian o pomoc w pracy na placu przy kościele.

Podziękowanie kierujemy również do Panów, którzy pracowali przy naprawie elektryczności w kościele.

6. Wspólnotę Arcybractwa Straży Honorowej oraz Bractwa św. Michała Archanioła prosimy o posprzątanie Domu Parafialnego w najbliższą sobotę od godz. 09.00.

7. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy.

8. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

9. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ w dniu 7 października 2018 roku o godzinie 15:00. Miejsce rozpoczęcia: Plac Śreniawitów.