Ogłoszenia duszpasterskie: 7 października 2018 r.

Opublikowano Październik 7, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018 r.

1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu ksiądz biskup Edward Białogłowski obchodzi imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. W sobotę po wieczornej Mszy świętej z kazaniem ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wyruszymy wokół kościoła. O niesienie figury prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. W przyszłą Niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywać XVIII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach świętych młodzież będzie przeprowadzać zbiórkę do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W dzieło Dnia Papieskiego zaangażowane jest Szkolne Koło Caritas i z tej okazji w najbliższy piątek w Szkole Podstawowej będą sprzedawane kremówki. Taka „słodka niedziela” odbędzie się również za tydzień w naszej Parafii. Po każdej Mszy św. dzieci i młodzież również będą sprzedawali ten słodki deser. Koszt 4 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie rzecz funduszu stypendialnego.

4. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

5. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Strażacy.

6. Zostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy.

7. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• poniedziałek – kandydaci do Bierzmowania z kl. 8
  • piątek – godz. 16.00 – zbiórka ministrantów, po Mszy św. – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

8. W ostatnią sobotę kontynuowaliśmy prace porządkowe przy kościele i plebanii. Bardzo serdecznie dziękujemy za pracę obecnym Parafianom. Było 14 Panów i 7 Pań. Dziękujemy za ciągnik i potrzebne sprzęty oraz posprzątanie Domu Parafialnego. Udało się wykonać bardzo dużo pracy. Serdeczne Bóg zapłać.

9. W Rzymie trwają obrady synodalne na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do modlitwy i osobistych wyrzeczeń w tej intencji.

10. Policja ostrzega przed oszustami. W ostatnim czasie ich działania się nasiliły, trzeba zachować czujność. Działają zwłaszcza metodami „na wnuczka”, „policjanta”, „straż miejską”.

11. Kandydat na Burmistrza Boguchwały p. Wiesław Kąkol zaprasza na spotkanie przedwyborcze, które odbędzie się 8 października (jutro), o godz. 19.00 w Domu Kultury w Lutoryżu. Organizatorzy zachęcają do udziału w tym spotkaniu.