Ogłoszenia duszpasterskie: 8 września 2019 r.

Opublikowano Wrzesień 8, 2019 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2019 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:

• Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej.
  • W piątek – wspomnienie świętego Jana Chryzostoma
  • W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego

2. W piątek, 13 września po Mszy św., procesja fatimska wokół kościoła. O niesienie figury Matki Bożej proszę kobiety. Zapraszam o udziału w tym nabożeństwie uczniów kl. 8-kandydatów do Bierzmowania w ramach przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Również do udziału w tym nabożeństwie zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami, które mają przystąpić do I Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• środa – po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • środa – krótkie spotkanie członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

4. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem”, zapraszam wszystkich w najbliższą sobotę o godz. 11.00 na spotkanie modlitewne przy Krzyżu obok szkoły. W duchowej łączności ze zgromadzonymi we Włocławku i innych miejscach mówimy modlitwę różańcową. Będzie to wyraz naszej wiary i przywiązania do Krzyża, Boga i Jego Najświętszej Matki.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Zapraszam do udziału szczególnie dzieci i młodzież.

6. W przyszłą niedzielę 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona na Katolickie Radio Via.

7. Inkasent Maria Uberman informuje, że dnia 13, 14 i 16 września w budynku Ośrodka Kultury odbierze III ratę podatku rolnego.

8. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Anety Perłowskiej.

9. Informacje na temat wyjazdu do Zakopanego znajdują się na stronie głównej.

10. Rodziny, które były poproszone o udekorowanie Ołtarza kwiatami prosimy, by zrobiły to tydzień później.

11. Bardzo proszę o wrzucanie na tacę karteczek z nazwiskami kandydatów do Rady Parafialnej.

12. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace oraz ofiary składane na prace inwestycyjne w parafii.