Ogłoszenia duszpasterskie: 9 marzec 2014 r.

Opublikowano Marzec 8, 2014 przez ks. Kamil Sowa w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

9. 03. 2014

 

  1. Rozpoczynający się Wielki Post przypomina nam o podejmowaniu przez nas postanowień wielkopostnych i pełnieniu dobrych uczynków.
  2. Dzisiaj po Mszy św. porannej zmian róż męskich. O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie Msza św.
  3. W zakrystii są do odebrania skarbonki wielkopostne dla Parafian.  Dzieci otrzymają je w szkole. W zakrystii można nabyć również baranki i świece wielkanocne Caritas.
  4. W środę, 12 marca o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  5. We wtorek, 11 marca o godz. 19.10 w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie będzie miała miejsce kolejna katecheza audiowizualna, w czasie której zostanie podjęty temat chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny. Gośćmi spotkania, pt. „Skazani na siebie” będą Małgorzata i Tomasz Terlikowscy.
  6. We czwartek, 13 marca, pierwsza rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
  7. W piątek o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez kandydatów do bierzmowania. W czasie Mszy św. młodzież otrzyma Krzyże. Prosimy, aby na tej uroczystości byli obecni Rodzice kandydatów.
  8. We czwartek o godz. 18.45 – spotkanie KSM-u, w piątek o godz. 16.00 – kandydatów do bierzmowania, zaś w sobotę o godz. 16.00 – zbiórka LSO.
  9. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 16 marca, przeżywać będziemy Dzień  Modlitwy za Kościół Misyjny.  Biskup Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęca  do łączności z misjonarzami przez modlitwy w intencji misji, przez post, ofiary do puszek. W naszej parafii po wszystkich Mszach św. będzie zbierana ofiara do puszek na misje.
  10. Z apelem o dalszą gorącą modlitwę w intencji Ukrainy zwraca się do wiernych Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
  11. W naszej parafii wprowadzamy modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Różaniec będziemy rozpoczynać przed Sumą,  o godz. 10.10. W niedzielę, 16 marca, Różaniec poprowadzi Róża P. Heleny Wilk. Natomiast w tygodniu przed Mszą św. o godz. 16.50 będziemy odmawiać I Tajemnicę różańcową.
  12. W dniu 27. 04. 2014 r. jest planowana Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik na Uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii najpóźniej do 31 marca. Koszt Pielgrzymki – 40 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy !
  13. Od poniedziałku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa – Patrona naszej parafii.
  14. Gratulujemy naszym Lektorom zajęcia I miejsca w Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ligii Lektorskiej.
  15. Ogłoszenie Punktu Przedszkolnego „Zaczarowana Kraina” w Lutoryżu: Informujemy, że od dnia 01.03.2014 r. rozpoczął się nabór dzieci do punktów przedszkolnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała. Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola można pobrać :

   Rekrutacja trwa od 1 marca do 31 marca 2014 r.

  16. W sobotę, 15 marca, rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Rafał Flak. W sobotę o godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. – nabożeństwo dla młodzieży (zapraszamy również wszystkich chętnych).

Plan rekolekcji na niedzielę, 16 marca:

godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. – nauka stanowa dla kobiet.

godz. 10.30 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. – nauka stanowa dla mężczyzn.

godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.

Facebook