Ogłoszenia duszpasterskie: 9 września 2018 r.

Opublikowano Wrzesień 9, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”.

2.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

3. W czwartek, 13 września procesja Fatimska. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej wyruszymy na Cmentarz. O niesienie figury Matki Bożej i odmówienie Różańca bardzo prosimy kandydatów do Bierzmowania z kl. 3 Gimnazjum oraz kl. 8 Szkoły Podstawowej. Wszystkich Parafian zachęcamy do przyniesienia lampionów.

4. W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Zapraszamy dzieci i młodzież.

5. Wyjeżdżających do Zakopanego i Ludźmierza informujemy, że autokar będzie czekał na parkingu przy kościele w najbliższą sobotę o godz. 04.00 nad ranem. Prosimy o punktualność. Dnia pierwszego przewidziany jest spacer Polaną Rusinową. Jest to bardzo łatwa trasa, jednak prosimy o ubranie wygodnego, sportowego obuwia typu adidasy, jak również zabranie ze sobą parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego. Pierwszy posiłek tego dnia, przewidziany jest ok. godz. 15.00 dlatego też prosimy o zabranie ze sobą śniadania. Planowany powrót jest w niedzielę ok godz. 22.00.

6. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Katolickie Radio Via.

7. W bieżącym tygodniu po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędą się następujące spotkania:

wtorek – z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi

środa – Rada Parafialna w poszerzonym składzie

piątek - o godz.  17.00 – ministranci, a po Mszy  – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

8. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Marii Szczygieł-Jeziorskiej.

9. Dziękujemy Rodzinom, które udekorowały Ołtarz kwiatami i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła. Z tych pieniędzy zostaną zakupione środki czystości i potrzebne rzeczy; ścierki, mopy itp.

10. Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na odpust w dniach od 7 do 9 września. Program na www.kobylanka.saletyni.pl

11. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych.