Ogłoszenia parafialne: 26 sierpnia 2018 r.

Opublikowano Sierpień 27, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.08.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy wyjątkową uroczystość – Odpust Parafialny. Dziękujemy dobremu Bogu i Jego Opatrzności za tegoroczne plony prosząc o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy rolnej. Homilię do nas wygłosił ks. Krystian Winiarski – serdeczne Bóg zapłać. Składamy serdeczne podziękowania za piękne wieńce, stroje oraz dary Ołtarza. Dziękujemy Mieszkańcom prawej strony Lutoryża, którzy w tym roku byli Gospodarzami uroczystości. Serdeczne podziękowania kierujemy też do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz do wszystkich Parafian  – za Waszą obecność, życzliwość i ofiary – niech Matka Boża Częstochowska wyprasza Wam najpotrzebniejsze łaski.

2. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy:

• poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
  • wtorek – wspomnienie św. Augustyna
  • środa – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • sobota – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, rocznica wybuchu II Wojny Światowej. I sobota miesiąca, Różaniec Fatimski w intencji naszej Ojczyzny.
  • niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy porannej zmiana Róż kobiet.

3. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę – poprowadzi Róża Heleny Wilk.

4. W najbliższą niedzielę 2 września w kościele parafialnym w Boguchwale odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Śladami Króla Królów” opowiadające o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celak – apostołki dzieła intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – dolny kościół, godz. 16.30