Parafia Lutoryż na starej fotografii

Opublikowano Grudzień 9, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
lutoryz zaproszenie

W związku z  jubileuszem 60-lecia Parafii w Lutoryżu odbędzie się projekcja archiwalnych zdjęć obrazujących historię lutoryskiej placówki. Zaprezentowanych zostanie około 100 zdjęć z różnego okresu dziejów. Fotografie pokazują jak wyglądały pierwsze kaplice oraz ich wyposażenie. Nie brakuje zdjęć z uroczystości, fotografii księży oraz osób zasłużonych dla Parafii. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia (piątek) w Domu Parafialnym po Mszy wieczornej.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie przechowywanych w domowych zasobach i archiwach starych fotografii dotyczących Parafii w Lutoryżu. Będą one wykorzystane w powstającym wydawnictwie pt. „Parafia Lutoryż 1957-2017. Historia i teraźniejszość”.