Parafialna pielgrzymko-wycieczka: 27-28.04.2018 r.

Opublikowano Luty 12, 2018 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
Pulpit

W trwającym roku św. Stanisława Kostki serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w pielgrzymko-wycieczce, podczas której odwiedzimy Rostkowo – miejsce szczególnej czci św. Stanisława, jak również zwiedzimy Warszawę; m.in. Sejm i Stadion Narodowy oraz wybierzemy się do Niepokalanowa.

 

PROGRAM WYCIECZKO-PIELGRZYMKI w dniach 27-28.04.2018 r. (piątek-sobota).

 

1. ROSTKOWO:

  • Sanktuarium św. Stanisława Kostki

W Rostkowie jedną z charakterystycznych budowli jest Sanktuarium świętego Stanisława Kostki. Jest to miejsce, w którym wychował się Stanisław Kostka – patron Polski, zwłaszcza dzieci oraz młodzieży. W roku 1967 odwiedził świątynię wybitny prymas – Stefan Wyszyński a także sam kardynał Karol Wojtyła. Obok Sanktuarium umieszczony jest kamień. Według legendy zagłębienie w kamieniu, to odcisk stopy młodego Stanisława Kostki.

 

2. WARSZAWA:

  • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

w którym zwiedzimy: Galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sala Kolumnowa, Korytarz Marszałkowski.

 

  • Stadion Narodowy - przekonamy się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczymy jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznamy zakamarki piłkarskiej szatni, wejdziemy na płytę boiska, a na koniec wczujemy się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej.
  • Ponadto:

Będziemy w Pałacu Kultury, zwiedzimy Łazienki ze słynnym Pałacem Łazienkowskim na Wyspie, zobaczymy Złote Tarasy, pospacerujemy po Starówce, będziemy przy Grobie Nieznanego Żołnierza i jeśli czas pozwoli to pojedziemy do Świątyni Opatrzności Bożej.

 

 3. NIEPOKALANÓW:

  • Bazylika NMP,
  • Sanktuarium św. Maksymiliana

Jest to najstarszy budynek w klasztorze. Od tego miejsca wszystko się zaczęło. W tej kaplicy modlił się Święty, tu odprawiał Msze święte, głosił konferencje. To w niej bracia składali śluby zakonne. Kaplica nadal jest kolebką klasztoru. Tuż przy zakrystii można zobaczyć pierwszą celę św. Maksymiliana, w której on mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 r. aż do 1930 r. Obok kaplicy od strony szosy widać niewielką figurkę Niepokalanej. Ją to w 1927 r. postawił św. Maksymilian na jeszcze pustym polu, kiedy miał otrzymać teren od księcia Jana Druckiego-Lubeckiego. Figura Niepokalanej ukazuje ideę Niepokalanowa, klasztoru należącego do Niepokalanej i służącego Jej sprawie.

 

  • Panorama Tysiąclecia

Ponad 140 figur znanych polskich chrześcijan przesuwa się przed oczami widzów na tle efektów świetlnych i akustycznych, defilując przed figurą Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej narodu polskiego. Śpiewy religijne i historyczne, odpowiednio dobrane postacie, począwszy od Piastów aż po Jana Pawła II oraz interesujące komentarze dotyczące dziejów naszego narodu na przestrzeni stuleci, dały niezwykły efekt tworząc atrakcyjną całość.

 

  • Muzeum św. Maksymiliana Kolbego

Na pierwszym piętrze domu, noszącego obecnie imię św. Maksymiliana, znajduje się cela, w której od 1936 r. mieszkał Święty. Ze względu na szacunek dla tego miejsca oraz bardzo strome schody, po których wielokrotnie chodził założyciel Niepokalanowa, miejsce to nie jest dostępne dla pielgrzymów. W tym narożnym pokoju 17 lutego 1941 r. św. Maksymilian został aresztowany. Pokój jest niewielki, ale jasny. Na środku stoi duże biurko z nastawą pełną przegródek do sortowania listów. Jest też proste krzesło, szafa, no i oczywiście łóżko.

Replikę tej celi można zobaczymy w muzeum poświęconym życiu i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

DODATKOWE INFORMACJE

1. Wyjazd z czwartku na piątek w godzinach nocnych z parkingu przy kościele.

2. Po Warszawie będzie nas oprowadzał przewodnik. Będzie z nami zarówno pierwszego jak i drugiego dnia.

3. Koszt wyjazdu wynosi: 210 zł. Cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, nocleg, 1 śniadanie, 2 obiady oraz opiekę przewodnika.

4. Dodatkowym kosztem jest cena biletów wstępu do Łazienek, Stadion Narodowy oraz taras widokowy Pałacu Kultury. Zniżki dla emerytów, dzieci i młodzieży.

5. Zapisy najpóźniej do 15.03.2018 r. w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 100 zł i podać nr Pesel oraz telefon kontaktowy

6. Warunkiem odbycia się Pielgrzymki jest pełen stan autokaru.

 

Serdecznie zapraszamy!

Facebook