Pierwsza Komunia Święta

Opublikowano Maj 26, 2018 przez Admin Strony w Aktualności
DSC_2639

Dzień 20 maja, był dla 33 dzieci i ich Rodzin jednym z najradośniejszych dni  bieżącego roku. Tego właśnie dnia w naszej Parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej przyjmując Jezusa ukrytego pod postacią białej Hostii.

Trzecioklasiści przez cały rok podczas katechezy szkolnej z wielkim zainteresowaniem i pilnością starali się poznawać i zgłębiać prawdę wiary dotyczącą Eucharystii. Nad formacją duchową i religijną czuwał katecheta ks. Kamil Sowa. To duchowe przygotowanie przebiegało przez długi czas, a kulminację otrzymało w momencie spowiedzi św. która odbyła się w sobotę 19 maja. Był to dzień pokuty i pojednania dla dzieci i ich Rodzin.

 

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie, na placu przykościelnym wszystkich przybyłych przywitał oraz uroczystości przewodniczył Proboszcz Parafii ks. Stanisław Boratyn. Celebracja Mszy św. rozpoczęła się o godz. 10.30, w której czynny udział brały dzieci. Kazanie wygłosił ks. Kamil. Na to piękne wydarzenie przybyli najbliżsi, rodzina, ale także zaproszeni gości, wśród których należy wskazać na Dyrektor Szkoły Podstawowej – p. Alinę Ladzińską obecną wraz z Wychowawczyniami. Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Całej uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera. Nie zabrakło radości, ale i wzruszenia mając na uwadze fakt, że ten wyjątkowy dzień jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego chrześcijanina.

 

Wszystkim dzieciom życzymy, aby trwały przy Chrystusie przez całe swe życie i zawsze miały serce tak czyste i piękne jak w dzień Pierwszej Komunii Świętej.

 

Zdjęcia – kliknij

Facebook