Poświęcenie obrazu św. Faustyny

Opublikowano Kwiecień 4, 2016 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
DSC00807

W święto Miłosierdzia Bożego w dniu 3 kwietnia 2016 r. podczas Mszy św., poświęcono w naszym kościele nowy obraz z wizerunkiem św. Faustyny. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Proboszcz Stanisław Boratyn. Obraz ufundowali Państwo Aneta i Ryszard Perłowscy. Zawisł on po lewej stronie świątyni tuż obok wizerunku Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny

„Przykład życia i orędzie, które za pośrednictwem św. Faustyny przekazał światu Pan Jezus, zachęca nas do odkrywania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.” – mówił ks. Kamil Sowa w czasie wygłoszonej homilii. - Ta apostołka miłosiernej miłości Boga, największego spośród przymiotów Bożych, staje się dla nas szczególną przewodniczką na drodze ufności wobec Boga i świadczenia miłosierdzia wobec bliźnich – podkreślił ks. Kamil.

W naszej Parafii, w szczególny sposób zawsze w trzeci piątek miesiąca przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, oddając cześć Miłosiernemu Bogu przez orędownictwo św. Faustyny w znaku Jej relikwii i wizerunku.

DSC00802DSC00808

DSC00803DSC00832