Poświęcenie Ośrodka Kultury i Remizy Strażackiej

Opublikowano Wrzesień 18, 2014 przez ks. Stanisław Boratyn w Wydarzenia

Uroczystą Mszą Św. o godz. 13.00 w trzecim dniu sierpnia, rozpoczęliśmy obchody związane z poświęceniem i otwarciem zmodernizowanego Ośrodka Kultury oraz Remizy Strażackiej.

 

Wszystkich obecnych na Mszy, powitał Proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Boratyn. Wśród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Stanisław Ożóg, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, radni powiatu rzeszowskiego, przedstawiciele władz samorządowych gminy na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Bogdanem Dziedzicem i Burmistrzem Boguchwały Wiesławem Dronką oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Po Eucharystii, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Gwoźnicy Górnej przemaszerowaliśmy pod budynek Ośrodka gdzie odbyła się główna część obchodów. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Wiesław Dronka, Starosta Józef Jodłowski, sołtys Lutoryża Maria Uberman oraz prezes Zarządu OSP Lutoryż Adam Baran, a poświęcenia obiektu ks. Kamil Sowa, Kapelan Strażaków.

 

W tym dniu, ze szczególnym pietyzmem podkreślano jak pełna poświęceń, odwagi i odpowiedzialności jest praca strażaka. Jak wiele zawdzięcza się tym ludziom, którzy niosą ocalenie niejednokrotnie w ekstremalnych sytuacjach, w myśl dewizy – Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Podczas części artystycznej swój repertuar zaprezentowały zespoły i grupy działające przy Lokalnym Ośrodku Kultury „Razem” w Niechobrzu. Na stoisku Lokalnej Grupy Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” można było spróbować potraw regionalnych, a całość zakończył festyn i wspólna biesiada.

 

010 (Kopiowanie)018 (Kopiowanie)040 (Kopiowanie)055 (Kopiowanie)242 (Kopiowanie)324 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ…

Facebook