Powstaje książka: PARAFIA LUTORYŻ 1957-2017

Opublikowano Luty 4, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
5] Kaplica duża FB

W 2017 r. parafia w Lutoryżu obchodzi jubileusz 60-lecia założenia. W związku z tym faktem, trwają prace nad okolicznościowym wydawnictwem. Autorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców Lutoryża o przeglądnięcie archiwów i zdjęć rodzinnych.

Poszukujemy fotografii: pierwszych proboszczów ks. Edwarda Dręgi i ks. Franciszka Kościa, pierwszych kaplic przed powstaniem kościoła, zdjęć z budowy obecnego kościoła, chóru parafialnego Cecylia, zespołu oazowego Astra, wydarzeń i uroczystości na przestrzeni lat (śluby, prymicje, komunie, pogrzeby).

Cenne są także wspomnienia: jak wyglądały pierwsze kaplice (wnętrze i wystrój) oraz opisy wydarzeń ważnych w historii parafii. Zwracamy się także do osób, które na terenie swoich posesji posiadają krzyże i kapliczki. Chcemy poznać historię ich powstania.

Na przestrzeni lat chcemy odtworzyć składy Rady Parafialnej, poszukujemy informacji kto był kościelnym, grabarzem. Poszukujemy darczyńców i fundatorów dla miejscowego kościoła.

Zdjęcia będą zbierane 19 lutego br. po każdej Mszy św. Prosimy o podpis czego dana fotografia dotyczy i przybliżonej daty. Proszę podać imię i nazwisko udostępniającego oraz nr telefonu na wypadek pytań. Zdjęcia po wypożyczeniu i skanowaniu zostaną oddane właścicielom.