Procesje Fatimskie w naszej Parafii

Opublikowano Kwiecień 29, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
fatima100lat-960x350

Przeżywając 100-lecie Objawień Fatimskich, już dziś pragniemy zaprosić Was, Drodzy Parafianie do udziału w procesji, która trwać będzie od maja do października, 13. dnia każdego miesiąca. Idąc za figurą Matki Bożej Fatimskiej przez naszą miejscowość, odśpiewamy Litanię Loretańską oraz odmówimy Różaniec. Bardzo prosimy o Waszą obecność w tym pięknym nabożeństwie, które w maju w szczególny sposób polecamy Matce Bożej. Niech nasze uczestnictwo i modlitwa, będą nadzieją na przemianę dzisiejszego świata, tak bardzo zagubionego w odmętach grzechu.

Od maja do października 1917 r., każdego 13 dnia miesiąca, trójce dzieci z Fatimy – bł. Franciszkowi, bł. Hiacyncie i Łucji – objawiała się Matka Boża. Maryja poprosiła dzieci o codzienne odmawianie różańca św. w intencji pokoju na świecie i spytała, czy chciałyby ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na nie zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników. Prośba Maryi skierowana do dzieci fatimskich jest w dalszym ciągu aktualna i odnosi się do nas wszystkich, gdyż jak pokazała Maryja dzieciom w wizji piekła, wielu grzeszników idzie na zatracenie i wieczne potępienie.  Swoją ufną modlitwą różańcową i przeżywanym w zjednoczeniu z Panem Jezusem na krzyżu swoim cierpieniem, możemy uratować wielu grzeszników i przyspieszyć tryumf Niepokalanego Serca Maryi, bo jak Matka Boża powiedziała dzieciom, Jej Niepokalane Serce zwycięży.