Prymicje ks. Huberta

Opublikowano Czerwiec 16, 2019 przez Admin Strony w Aktualności
fot Piotr Soltys Prymicje Hubert Cop 2407

W niedzielę, 9 czerwca br., odbyły się prymicje naszego parafianina ks. Huberta Copa. Tego dnia, tuż po godz. 10.00 najbliższa rodzina oraz parafianie zgromadzili się przy domu rodzinnym prymicjanta. Tam miało miejsce błogosławieństwo ks. Huberta przez jego rodziców. Następnie, ksiądz prymicjant w uroczystej procesji udał się do kościoła parafialnego gdzie czekał  na Niego ks. kanonik Stanisław Boratyn. W kościele miało miejsce uroczyste powitanie przez ks. Proboszcza oraz przedstawicieli parafii. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez ks. Huberta, zakończyła się błogosławieństwem prymicyjnym, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Homilię wygłosił ks. Mariusz Uryniak.

Księdzu Hubertowi – naszemu rodakowi – życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w posłudze kapłańskiej oraz wytrwałości w powołaniu.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Facebook