Renowacja Misji Świętych – 22-26.10.2014r.

Opublikowano Październik 28, 2014 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
P1090067

W dniach od 22 do 26 października, przeżywaliśmy Renowację Misji Parafialnych. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Stanisław Tokarz. Każdego dnia, mieliśmy okazję do wsłuchiwania się w konferencje na dany temat.

 

Naszą Renowację rozpoczęliśmy Mszą Świętą połączoną z modlitwą różańcową. Głoszona homilia pt. „Wierzę w żywot wieczny” uświadomiła nam, że wiara w żywot wieczny, jest przede wszystkim wiarą w Zmartwychwstałego. Konferencja misyjna była o „Współczesnej herezji – Kościół Chrystusowy bez Chrystusa”. Kolejnego dnia, Ojciec Misjonarz w czasie kazania skupił się na fragmencie z Pierwszego Listu do Koryntian „Kto stoi, niech baczy, aby nie upadł” (1Kor, 10) . Pozostałe nauki pt. „Fatima – naglące napomnienie z nieba” odbyły się po Mszy Świętej. Trzeci dzień Renowacji był bardzo ważnym dniem dla nas wszystkich. Wieczorną Eucharystię poprzedzało Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą przebłagalną. Tematem kazania było hasło roku duszpasterskiego „Wierzę w Syna Bożego”, którego celem było, przyjęcie i ożywienie osobistej wiary w Jezusa Chrystusa. Msza Święta połączona była z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Większość Parafian, w tej modlitwie uczestniczyła po raz pierwszy. Modliliśmy się o uzdrowienie fizyczne – z chorób, skutków tych chorób, ale przede wszystkim o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne dotykające spraw duchowych; ran, które zadaliśmy sobie sami przez własny grzech lub zadanych nam przez innych ludzi. Tuż przed odprawieniem rytuału tej modlitwy, Ojciec Misjonarz poświęcił wodę, olej oraz sól.

 

Pokropienie osoby opętanej wodą święconą jest aktem ofiarowania tej osoby Bogu. Woda święcona i egzorcyzmowana jest więc środkiem ochrony przed zasadzkami Złego Ducha. Woda święcona chroni osoby, domy, przedmioty, pozwala wyjść zwycięsko w walce przeciwko sugestiom, cierpieniom fizycznym i psychicznym, mających podłoże w Złym Duchu. Dlatego można ją także pić, skrapiać ciało w miejscach bolesnych oraz przedmioty powszedniego użytku. Pomaga to w neutralizowaniu znaków objawianych przez Złego Ducha zarówno na ciele, jak i na przedmiotach.

 

Olej egzorcyzmowany. Według ks. Amortha, egzorcysty rzymskiego, olej ten ma właściwości usuwania z ciał różnych magicznych, zatrutych, nieczystych pokarmów, które znalazły się w ciele zniewolonego poprzez spożycie lub wypicie. Można więc używać oleju egzorcyzmowanego do przyprawiania pokarmów, gdy zachodzi podejrzenie spożycia trującego, szkodliwego lub zaczarowanego. Powoduje to szybkie wydalenie danego przedmiotu. Nacieranie olejem wspomaga działanie łaski w walce ze Złym Duchem i jego oddziaływania na ciało opętanego.

 

Egzorcyzmowana sól oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczeniach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich, np. w miejscach, gdzie były wywoływane złe duchy, odbywały się rytuały pogańskie i spirytystyczne. Stosuje się także w ochronie domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że mogą być pod działaniem uroków lub klątw. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania poprzez potrawę.

 

Sobota, była dniem modlitwy za Zmarłych. W tej intencji zostały odprawione Msze Święte wraz z nauką misyjną pt. „Wierzę w żywot wieczny”. Po wieczornym Nabożeństwie Różańcowym i Eucharystii, procesyjnie wraz z zapalonymi zniczami, udaliśmy się na Cmentarz, by również tam modlić się za dusze Zmarłych z naszych Rodzin. Tego dnia odbyła się też dodatkowa Msza dla dzieci szkolnych.

 

26 października w niedzielę, uroczystą Sumą o godz. 10.30 zakończyliśmy Renowację Misji Świętych w naszej Parafii. Głoszona homilia Ojca Misjonarza była na temat „Paruzji” – ponownego przyjścia Chrystusa Pana na ziemię, ostatecznego zwycięstwa nad mocami ciemności. Przy krzyżu misyjnym, odnowiliśmy również przyrzeczenia, które składaliśmy rok temu w czasie Misji Świętych. Dopełnieniem zakończenia Renowacji, była całodobowa Adoracja Intronizacyjna, która rozpoczęła się od godz. 16.00 i trwała do poniedziałku, 27 października.

 

 

 

Ojcu Misjonarzowi – ks. Stanisławowi Tokarzowi życzymy obfitości łaski Bożej oraz opieki Matki Bożej w jego dalszej pracy duszpasterskiej.

 

221223

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ…

Facebook