Spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej

Opublikowano Luty 20, 2018 przez Admin Strony w Wydarzenia
DSC01957 (Kopiowanie)

Członkowie Stowarzyszenia Akcja Katolicka z dekanatu Boguchwała w poniedziałek, 19 lutego 2018 r., wzięli udział w spotkaniu formacyjnym. W tym roku gospodarzem zebrania był oddział AK w Lutoryżu działający przy Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa. Spotkanie rozpoczęła Msza św. celebrowana przez miejscowych duszpasterzy po której, przedstawiciele poszczególnych oddziałów na czele z Zarządem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, udali się do Domu Parafialnego.  

 

Wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: ks. Rafała Flaka, Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej, p. Szydełko Halinę oraz p. Hatylak Marię, którzy reprezentowali Diecezjalny Zarząd, przedstawił i przywitał proboszcz Parafii ks. Stanisław Boratyn.

 

Nawiązując do obecnego hasła programu duszpasterskiego „Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” ks. Rafał wygłosił krótką katechezę, której celem było odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

 

Następnie, prezes AK w Lutoryżu p. Mariusz Żarów zaprosił wszystkich gości do częstowania się tym, co na stole. Równocześnie był to czas do wymiany doświadczeń oraz podzielenia się własnymi przemyśleniami.

 

Boże błogosławieństwo, rozesłanie i pamiątkowe zdjęcia były zwieńczeniem wspólnotowego wieczoru.

 

Oficjalna strona Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej: www.ak.rzeszow.pl

Facebook