Wizyta duszpasterska 2019/2020

Opublikowano Grudzień 26, 2019 przez Admin Strony w Aktualności
koleda

W atmosferze radości bożonarodzeniowej i w klimacie wzajemnej życzliwości od dnia 27 grudnia (piątek) 2019 r. będziemy przeżywali w naszej Parafii wizytę duszpasterską, która w naszej polskiej religijności ma długą tradycję i jest też nazywana kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, a także rozmowy z odwiedzającym nas duszpasterzem. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje (Mt 10, 40) – powiedział Pan Jezus do Apostołów. Przyjęcie kapłana z wizytą kolędową jest świadectwem naszej wiary oraz znakiem jedności ze wspólnotą Chrystusowego Kościoła.

 

Na wizytę duszpasterską, która powinna mieć charakter małej liturgii sprawowanej w domowym Kościele, przygotujmy stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Niech ten dzień zgromadzi w miarę możliwości całą Rodzinę i stanie się swoistym świętem dla wszystkich domowników.

 

W tym roku ks. Proboszcz odwiedzi wszystkie lutoryskie Rodziny według poniższego porządku:

 

10.01.2020 r. (piątek) – od godz. 16.00 – 21.00

Od p. Zyga Zofii do p. Safin Anety

Rozpoczynam odwiedzać rodziny z lewej strony w kierunku kościoła.

M.in.  Tobiasz, Łyszczek, Stachowicz, Gajdek, Gargaś, Wojewoda.

 

11.01.2020 r. (sobota) – od godz. 09.00 – 20.00

Od p. Wiesława Barana do p. Półchłopek Władysław

Kontynuuję kolędę wzdłuż drogi, a następnie od p. Flagów udaje się na całą górkę z obydwu stron. Od p. Lisowiczów nie schodzę na dół, tylko wciąż idę górką odwiedzając rodziny. m.in.: Bieda, Kocur, Marszałek, Krauz, Lin.

 

13.01.2020 r. (poniedziałek) – od godz. 09.00-20.00

 Od p. Kosierockiego Stanisława do p. Wiesława Szczoczarz

czyli wszystkie rodziny mieszkające przy drodze w kierunku kościoła, od p. Haliny Ziemby przechodzę na kolonie i od p. Piecuchów odwiedzam rodziny mieszkający z dwóch stron aż do p. Szczoczarzów.

 

14.01.2020 r. (wtorek) Godz. 09.00-20.00

Od p. Stawarz Mariana do p. Anny Stockiej.

W tym dniu będę kontynuował górkę odwiedzając również rodziny mieszkające w pobliżu kapliczki. M.in. odwiedzę rodziny: Baran, a następnie Gieroń, Chudzicka, Dzimira, Lachcik, Myszak i już dalsza część kolonii. Będą to m.in. rodziny: Jagodzińska, Tyra, Potręt, Hockuba aż do p. Stockiej

 

15.01.2020 r. (środa) – od godz. 09.00 –

Od p. Borek Tomasz do ostatniej rodziny mieszkającej wzdłuż drogi.

To już ostatni dzień wizyty duszpasterskiej czyli kontynuuję kolonię i udaje się do rodzin mieszkających wzdłuż głównej ulicy.

 

 

Dalszy porządek podamy w późniejszym terminie. Rodzinę, u której rozpoczyna się kolęda, prosimy o przyjechanie po ks. Proboszcza.

Facebook