Wrześniowa pielgrzymko-wycieczka

Opublikowano Maj 22, 2024 przez Admin Strony w Aktualności
swiebodzin-9-1

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Lutoryżu zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej, która odbędzie się w dniach 28/29 września 2024 r. (sobota-niedziela). Dnia pierwszego zwiedzimy Sanktuaria Maryjne Ziemi Lubuskiej, a w dalszej kolejności miasto Poznań. 

 

Plan pielgrzymko-wycieczki zapowiada się w następujący sposób: 

28 WRZEŚNIA 2024 r. (przejazd nocą, zwiedzanie rozpoczniemy z samego rana): 

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ JUTRZENKI NADZIEI W GRODOWCU

grodowieccccc

Słynąca łaskami figura Matki Bożej czczona jest przez pielgrzymów jako Jutrzenka Nadziei. Jest celem pielgrzymek ludzi spragnionych Bożej miłości, opieki, ale też tych, którzy potrzebują wsparcia w chorobie. W licznych księgach znajdują się prośby o pomoc i zdrowie, ale też świadectwa tych, którzy doświadczyli cudownych uzdrowień lub wsparcia.

 

 

jakubow-kosciol-2SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JAKUBA STARSZEGO APOSTOŁA W JAKUBOWIE oraz CUDOWNE ŹRÓDEŁKO ŚW. JAKUBA 

Jakubów jest najstarszym w Polsce miejscem kultu świętego Jakuba. Już przed wiekami do tego miejsca przybywali pątnicy z całej środkowej Europy, a wszystko przez źródełko, które bije u podnóża wzniesienia, na którym stoi kościół. W sanktuarium znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła pochodzące z Rzymu.

Tradycja mówi, że woda ze źródła ma leczyć choroby oczu, poprawiać wzrok, goić rany, wzmacniać człowieka i leczyć bezpłodność.

Zachęcamy do zabrania pojemników na wodę. 

 

SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ORAZ FIGURA JEZUSA CHRYSTUSAswiebodzin-9-1 W ŚWIEBODZINIE 

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie powstała w 2010 roku i był to wówczas najwyższy pomnik Chrystusa na świecie! Jego wysokość to 36 m, z czego 33 m mierzy sama figura Jezusa, a 3 m pozłacana korona na jego głowie.

Pomnik wzorowany był na pomniku Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, ale jest od niego wyższy. W 2011 roku w Limie w Peru powstał pomnik Chrystusa Pacyfiku, który jest nieco wyższy od pomnika w Świebodzinie jako całość, natomiast sama statua Chrystusa jest niższa. Toteż obecnie pomnik w Świebodzinie to najwyższy w Polsce pomnik Chrystusa i najwyższa na świecie statua Chrystusa.

 

716430SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KLEWAŃSKIEJ – PATRONKI RODZIN PRZYBYŁYCH Z KRESÓW W SKWIERZYNIE 

Po II Wojnie Światowej miasto Skwierzyna znalazło się w granicach Polski. Zaraz po wojnie w kościele znalazł się Obraz Matki Boskiej Klewańskiej, przywieziony potajemnie przez polskich repatriantów z Klewania na Wołyniu. W obawie przed komunistami był on ukrywany przez szereg lat, a jego oficjalne umieszczenie w ołtarzu głównym kościoła miało miejsce w 1968.

 

Matka-Boza_RokitnoSANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE

Obraz namalowany został na początku XVI wieku przez mistrzów szkoły niderlandzkiej na drewnie lipowym. Przedstawia popiersie Matki Bożej na złoconym tle. Głowę otacza aureola wydrążona w drzewie. Charakterystycznym elementem jest odsłonięte ucho – stąd inna nazwa obrazu Matka Boża Cierpliwie Słuchająca. Prawdopodobnie jest to fragment większego dzieła. Obraz ma wymiary: 40 cm wysokości i 27 cm szerokości. 18 czerwca 1989 prymas Polski kard. Józef Glemp w obecności 120 tysięcy pielgrzymów ukoronował wizerunek Matki Bożej Rokitniańskiej koronami papieskimi. Wcześniej, 22 kwietnia złotą koronę poświęcił Jan Paweł II. 2 czerwca 1997 wizerunek Matki Bożej Rokitniańskiej towarzyszył spotkaniu Jana Pawła II w czasie liturgii słowa w Gorzowie Wlkp. podczas jego VI podróży apostolskiej do Polski.

  • PRZEJAZD W OKOLICE POZNANIA DO HOTELU 
  • ZAKWATEROWANIE  I OBIADOKOLACJA 

 

29 WRZEŚNIA, NIEDZIELA 

  • ŚNIADANIE I WYKWATEROWANIE Z HOTELU 
  • PRZEJAZD DO CENTRUM POZNANIA 
  • MSZA ŚWIĘTA 
  • SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM, A W PROGRAMIE: 

Catedral_de_Poznan,_Poznan,_Polonia,_2014-09-18,_DD_10ZWIEDZANIE OSTROWA TUMSKIEGO -

- najstarszej części Poznania. Tu zaczęła się Polska, tu mieszkał Mieszko 1. Gród na Ostrowie Tumskim w Poznaniu powstał ponad 1050 lat temu i był siedzibą pierwszych władców Polski.

ZWIEDZANIE KATEDRY POZNAŃSKIEJ  wraz z podziemiami – miejsce pochówku pierwszych władców Polski i siedziba pierwszego polskiego biskupstwa. Relikty katedry i misy chrzcielnej z X wieku, Złota Kaplica. 

Przejście na Śródkę pod słynny mural 3D, który właśnie został ogłoszony jednym z „nowych cudów” Polski. Spacer przez Most Jordana (most zakochanych w Poznaniu) przez niegdyś najmniejsze miasto Rzeczypospolitej – Ostrówek.

 

ZWIEDZANIE STAREGO RYNKU I OKOLICY poznan-poland-aerial-view-of-rynek-market-squa-2021-09-03-17-48-07-utc

Urokliwe miejsce wypełnione atrakcjami turystycznymi: renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami o godz. 12.00, pręgierz z figurą kata, domki budnicze, waga miejska, kamienica pod daszkiem, Pałac Działyńskich, odwach, Góra Przemysła z Zamkiem Królewskim, studzienka bamberki.

 

ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA FARNEGO -

arcydzieło baroku rzymskiego (kościół uznawany za jeden z najwspanialszych w Polsce), dawne kolegium jezuickie – dziedziniec Urzędu Miasta, siedziby prezydenta oraz rady miasta.

 

PRZEJAZD I KRÓTKIE ZWIEDZANIE DZIELNICY CESARSKIEJ - Poznanskie_Krzyze_Pomnik

miejsca z czasów, gdy Poznań był miastem-rezydencją cesarza Niemiec: Zamek cesarski, Collegium Minus, pl. A. Mickiewicza, Opera, pomnik Poznańskiego Czerwca ’56 -pierwszego masowego buntu przeciwko władzy PRL, w którym brało udział 100 000 poznaniaków.

 

ROGALOWE MUZEUM POZNANIA - 

jeden z największych hitów turystycznych Poznania ostatnich lat! We wnętrzach tej niezwykłej placówki dowiemy się, w jaki sposób powstaje najsłodszy symbol Poznania – Rogal Świętomarciński (pierwszy certyfikowany przez Unię Europejską produkt z Poznania). Nie będziemy go jednak oglądać jak eksponatu muzealnego – rogala przygotuje na naszych oczach Mistrz Rogalowy i jego pomocnik Wuja Biniu! Poznamy też legendę św. Marcina i przekonamy się, w jaki sposób rogale trafiły do Poznania. Uwaga! Rogalowy pokaz prowadzony jest z niezwykłym humorem i z wykorzystaniem elementów gwary poznańskiej!

  • OBIAD 
  • CZAS WOLNY NA ZAKUP PAMIĄTEK
  • WYJAZD DO LUTORYŻA 

 

KOSZT TEJ PIELGRZYMKO-WYCIECZKI WYNOSI: 650 zł./osoba 

Cena zawiera: 

Przejazd (2 kierowców), opłaty parkingowe, ubezpieczenie, nocleg w hotelu (pokoje z łazienkami), obiadokolację dnia pierwszego, śniadanie i obiad dnia drugiego, opiekę przewodnika w Poznaniu, bilety wstępów do Katedry oraz Muzeum Rogalowego.

Nie są przewidziane dodatkowe koszty.

UWAGA! 

  • Zapisy do 30 czerwca 2024 r. lub wyczerpania miejsc. 
  • Ze względu na dokonane przez nas rezerwacje w poszczególnych obiektach, musimy wiedzieć czy będą chętni na wyjazd. Jeśli zbierze się grupa, wtedy poprosimy o zaliczkę płatną do 20 sierpnia w wysokości 200 zł. 
  • Mamy ograniczoną ilość miejsc. 
  • Zapisać można się w zakrystii lub pod numerem telefonu: 796-074-383. 
  • Jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do niewielkiej zmiany programu w przypadku jakiejś niespodziewanej sytuacji, o której dziś jeszcze nie wiemy. 

 

 

Facebook