ZAPRASZAMY!

Opublikowano Czerwiec 12, 2017 przez Admin Strony w Aktualności
Parafiada

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa w Lutoryżu zaprasza do świętowania diamentowego jubileuszu swojego istnienia. Za 60 lat budowania duchowej świątyni Wspólnota będzie dziękować Panu Bogu podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Jana Wątroby, 25 czerwca o godz. 14.00.

- Chcemy razem z Arcypasterzem Diecezji Rzeszowskiej oraz całą Parafią wyśpiewać Panu Bogu pieśń dziękczynienia „Ciebie Boga wychwalamy”, za prawdziwą obecność Boga Trójjedynego na tym lutoryskim wzgórzu – mówi Proboszcz Parafii ks. Stanisław Boratyn.

Głównymi uroczystościami obchodów będzie Parafiada pn. „Bóg wybrał to miejsce!”, której celem, oprócz uczczenia rocznicy, jest propagowanie i wzmacnianie wartości chrześcijańskich, takich, jak: Bóg, Honor i Ojczyzna, stworzenie okazji i warunków dzieciom, młodzieży, całym rodzinom oraz osobom starszym i samotnym do czynnego uczestnictwa w kulturze i modlitwie.  Parafiada, to również hołd,  który Parafianie chcą złożyć zmarłemu Proboszczowi, śp. ks. Czesławowi Przystasiowi.

Program obchodów jubileuszu jest bogaty. Po uroczystej Mszy św. i przywitaniu Gości przez Księdza Proboszcza przedstawiona zostanie historia, oraz obecna działalność grup i stowarzyszeń działających przy Parafii. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Czesława Przystasia pragną pokazać widowisko, w którym, m.in., przypomną sylwetkę Patrona szkoły, z którym wiążą się takie wartości, jak: miłość, dobroć, odpowiedzialność, pracowitość,  przyjaźń i patriotyzm. W dalszej części obchodów wystąpi lokalna kapela ludowa „Kalina”. Następnie, zespół muzyczny „Aspekt” z piosenkami religijnymi. Gościem specjalnym, a zarazem gwiazdą wieczoru, będzie Eleni, polska piosenkarka pochodzenia greckiego, która wykona swoje największe przeboje.

Parafiadę zakończy wspólna modlitwa Apelem Jasnogórskim, polecając Patronce Parafii, Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, dobro Ojczyzny, Kościoła i całej Wspólnoty. Przez czas trwania jubileuszu okazją do zwiedzania będzie Izba Pamięci śp. ks. Czesława Przystasia, dmuchańce dla dzieci, stoiska gastronomiczne oraz degustacja potraw staropolskich przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lutoryża.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Parafiadaaa

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 14:00 – Uroczysta Msza Św. z okazji Jubileuszu Powstania Parafii Lutoryż w Kościele Parafialnym

godz. 15:30 – przemarsz z Orkiestrą Dętą na plac przykościelny

godz. 15:45 – powitanie gości i oficjalne otwarcie Parafiady

godz. 16:00 – program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lutoryżu oraz Zespół „Małe Kalinki”, prezentacja grup parafialnych, otwarcie Izby Pamięci poświęconej ks. Czesławowi Przystasiowi

godz. 17:15 – „Niech Cię błogosławi Pan” – koncert w wykonaniu Zespołu „Aspekt” oraz Zespołu „Kalina”

godz. 19:00 – koncert gwiazdy wieczoru – ELENI

godz. 21:00 – Apel Jasnogórski, uroczyste zakończenie Parafiady

Podczas imprezy: atrakcje dla dzieci – dmuchańce, stoiska gastronomiczne, stoisko z potrawami staropolskimi przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lutoryża

PATRONAT HONOROWY:

J. E. Ks. Bp. Jan Wątroba, Burmistrz Boguchwały