Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Lutoryżu

Opublikowano Październik 4, 2014 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
img2440

Dzień Patrona jest to święto, które na stałe zostało wpisane w tradycje naszej szkoły i odbywa się zawsze 8-go października. Tegoroczne obchody, to już trzecia rocznica nadania szkole imienia ks. Czesława Przystasia oraz poświęcenia Sztandaru.

 

Naszą uroczystość, rozpoczniemy Mszą Świętą, która odbędzie się o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Następnie, uczniowie wraz z nauczycielami udadzą się na cmentarz, by przy grobie ks. Przystasia wspólnie się pomodlić , złożyć kwiaty oraz zapalić symbolicznego znicza. W następnej kolejności, dzieci naszej Szkoły pod opieką i kierunkiem ks. Kamila Sowy oraz Pani Jadwigi Stopy, przygotowały Akademię, która będzie poświęcona pamięci naszego Patrona. Wierszami, piosenkami i tekstami, przypomną sylwetkę ks. Czesława Przystasia.

 

Będzie to również chwila dokonania przez Panią Dyrektor uroczystego „Pasowania na ucznia” naszych pierwszoklasistów.

 

Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców dzieci z naszej szkoły.

Facebook