DSC05086Ksiądz proboszcz: mgr Mariusz Fijałkiewicz

Urodził się w 1972 r. w Jaśle. Pochodzi z Parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Nienaszowie. Ukończył Technikum Ekonomiczne w Jaśle. W 1992 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 1998 r. w Katedrze Rzeszowskiej z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Jako wikariusz posługę duszpasterską pełnił w następujących Parafiach: pw. św. Urszuli w Lubeni przez 2 lata, św. J.S. Pelczara w Rzeszowie przez 3 lata, Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle przez 5 lat. Przez 15 miesięcy w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku, następnie w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej przez 5 lat. Później, przez 1 rok w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej w Głogowie Małopolskim, w Parafii Katedralnej Najświętszego Serca Jezusa w Rzeszowie przez 2 lata oraz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu przez 1 rok.

Od 25 sierpnia 2018 r. objął stanowisko Proboszcza w Lutoryżu. Dzień później, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej miało miejsce uroczyste wprowadzenie ks. Mariusza na urząd Proboszcza. Aktu instalacji dokonał dziekan, ks. Mariusz Mik.

parafiada-102Ksiądz kanonik: mgr Stanisław Boratyn

Urodzony w 1948 r. w Urzejowicach. Pochodzi z Parafii pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Urzejowicach. W 1980 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W dniu 21.06.1986 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Następnie jako wikariusz został skierowany do pracy duszpasterskiej w następujących Parafiach: pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej, Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie oraz św. Stanisława w Boguchwale. Od 1996 r. do 2018 r. Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa w Lutoryżu. Dnia 25.06.2017 r. z rąk dziekana ks. Jana Koca, otrzymał tytuł kanonika honorowego nadany przez ks. biskupa Jana Wątrobę. W roku 2018 przeszedł na emeryturę.

W przygotowaniu…

BYLI PROBOSZCZOWIE NASZEJ PARAFII