Kraków-Zakopane

Opublikowano Październik 9, 2023 przez Admin Strony w Aktualności
received_474388154854870

Odpowiadając na zapytania odnośnie naszych pielgrzymek, mamy jeszcze jedną propozycję… Tym razem jest to parafialna jesienno-ostatkowa wycieczka do Krakowa oraz Zakopanego, która planowana jest w dniach 11-12 listopada (sobota-niedziela).

1️⃣Sobota, 11 listopada:

✝️Trwając w listopadowej zadumie naszą pielgrzymko-wycieczkę rozpoczniemy od nawiedzenia Cmentarza Salwatorskiego oraz Cmentarza Rakowickiego w Krakowie. W czasie wycieczki usłyszymy o najstarszych tradycjach pogrzebowych, gdzie w dawnych czasach grzebano ludzi i dlaczego Austriacy zakazali pochówków w mieście i przy kościołach. Dowiemy się o cudzie związanym z Matką Boską Łaskawą oraz jakie Msze żałobne odbyły się w Bazylice Mariackiej. Następnie, zobaczymy na Cmentarzu Rakowickim słynną Aleję Zasłużonych, gdzie pochowani są m.in. Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Piotr Skrzynecki czy Ewa Demarczyk. Odwiedzimy również miejsce spoczynku Jana Matejki, Józefa Mechoffera, Wisławy Szymborskiej, Rozalii Celak i św. Brata Alberta Chmielowskiego, a także rodziców Jana Pawła II. Przewodnik przybliży nam historię cmentarza i osób tam pochowanych. Zwiedzimy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej, a w dalszej części wycieczki także cmentarz przy kościele Najświętszego Salwatora, gdzie znajdują się płyty nagrobne powstańców kościuszkowskich i grób napoleońskiego żołnierza. Później udamy się na Cmentarz Salwatorski, jedną z najstarszych nekropolii Krakowa. Tutaj m.in. pochowani są wybitni uczeni i artyści. Odwiedzimy grób Andrzeja Wajdy, Stanisława Lema, Wiesława Dymnego, czy Bronisława Chromego.

⛰️Następnie, wyruszymy do Zakopanego i będziemy mieli chwilę czasu wolnego dla siebie, którą można wykorzystać na wyjazd na Gubałówkę, zwiedzenie Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku czy spacer słynnymi Krupówkami. Uczestnictwo we Mszy św. tego dnia, będzie możliwe w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach.

W dalszej kolejności, wyruszymy do miejsca naszego zakwaterowania. Tuż po przyjeździe, przewidziana jest obiadokolacja oraz chwila na przygotowanie się do wspólnej biesiady wraz z kapelą góralską.

Biesiadę rozpoczniemy w godzinach wieczornych, a tańce i zabawa przewidziane są do białego rana.

2️⃣Niedziela, 12 listopada:

⛅Dzień rozpoczniemy od śniadania około godziny 09.00, po którym wyruszymy do Sanktuarium Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce, gdzie uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy św. Warto dodać, że właśnie tam Prymas Tysiąclecia spędzał wakacje i często bywał. Miejsce niewątpliwie bardzo urokliwe z przepięknymi krajobrazami, do którego zawsze z wielką chęcią powracamy.

W dalszej kolejności zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a jeśli czas pozwoli również słynną kaplicę na Jaszczurówce.

Tego dnia, program dopasujemy do możliwości naszych pielgrzymów.

Koszt wyjazdu wynosi: 380 zł/ osoba

W cenę wliczony jest: przejazd, ubezpieczenie, opieka przewodnika w Krakowie, zestaw słuchawkowy, nocleg w pensjonacie (pokoje z łazienkami), kapela góralska, obiadokolacja oraz poczęstunek na biesiadzie: swojskie wyroby (kiełbasa, kaszanka, salceson, pasztet) 1 gorące danie, półmiski z wędlinami, sałatka, pikle, oscypki, ciasto, pieczywo, napoje zimne i gorące oraz śniadanie dnia następnego ☕

Cena NIE obejmuje:
Biletów wstępu do wybranych obiektów w czasie wolnego czasu oraz obiadu w niedzielę dla osób chętnych.

W razie potrzeby, jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do małej zmiany programu.

Aby wyjazd był możliwy, musi się zebrać grupa 44 osób.

W przypadku mniejszej liczby osób, wycieczkę przełożymy na lepsze czasy ☺

ZAPISY: W ZAKRYSTII lub pod numerem telefonu: 796-074-383.