Mamy swojego Diakona!

Opublikowano Maj 13, 2018 przez Admin Strony w Aktualności
dia-23 (Kopiowanie)

W sobotę, 12 maja w kościele pw. św. Stanisława w Boguchwale,  dziesięciu alumnów Seminarium Duchownego w Rzeszowie z rąk biskupa Jana Wątroby przyjęło święcenia diakonatu. Wielką radością dla nas jest, że  wśród nowo wyświęconym diakonów jest nasz rodak – Hubert Cop.

 

dia-17 (Kopiowanie)

fot. Diecezja Rzeszowska

W głoszonej homilii, bp Jan Wątroba przypomniał o podstawowych zadaniach diakonów skupionych na dziełach miłosierdzia i głoszeniu słowa Bożego. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że zadania te wymagają poświęcenia i ofiary. „Aby wasza posługa przynosiła owoc, musi być poddana prawu pszenicznego ziarna, które najpierw umiera, a potem wzrasta. Jeżeli ziarno nie obumrze, nie przyniesie owocu. Jeśli obumrze wyda plon. Formą umierania diakona jest posłuszeństwo, czystość oraz służba Bogu i ludziom” – mówił bp Wątroba.

 

DSC03729 (Kopiowanie)

fot. Parafia Lutoryż

W trakcie uroczystości kandydaci na diakonów złożyli przyrzeczenie szacunku i posłuszeństwa swojemu biskupowi ordynariuszowi, zobowiązali się do codziennego odmawiania Liturgii Godzin, a także zachowywania celibatu. Kulminacyjnym momentem obrzędu święceń diakonatu był akt mianowania, którego dokonał ksiądz biskup, poprzez złożenie rąk i modlitwę. Nowo wyświęceni diakoni otrzymali od biskupa księgę Ewangelii, na znak głównego zadania, którym jest głoszenie Słowa Bożego.

 

W niedzielę, na uroczystej Sumie słowa gratulacji do naszego diakona skierował ks Proboszcz wraz z ks. Kamilem. W  imieniu wszystkich Parafian życzenia złożyła wyznaczona delegacja.

 

Diakona Huberta polecamy Bogu w naszej modlitwie oraz życzymy wielu łask w posłudze i wytrwałości w podążaniu za Jezusem.

 

Galeria zdjęć

Facebook