Orszak Trzech Króli w Zakopanem

Opublikowano Listopad 19, 2023 przez Admin Strony w Aktualności
FB_IMG_1700319025331

Drodzy Uczestnicy parafialnych pielgrzymko-wycieczek!

Zgodnie z obietnicą przedstawiamy Wam propozycję zimowego wyjazdu do Zakopanego, który planowany jest w dniach 6-7 stycznia 2024 r. (sobota-niedziela). ☃️

Program wycieczki zapowiada się w następujący sposób:
SOBOTA, 6 stycznia 2024 r. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
1.Wyjazd w godzinach porannych z parkingu przy kościele w Lutoryżu
2. Msza Święta o godz. 11.00
3. GÓRALSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI. Dołączymy do największych ulicznych jasełek na świecie, do radosnego, wielobarwnego pochodu rozśpiewanych góralskich kolędników głoszących Dobrą Nowinę o narodzeniu Chrystusa! Każdy z uczestników w autokarze otrzyma koronę.
4. GÓRALSKI KULIG Z POCHODNIAMI malowniczą i rzadko uczęszczaną ścieżką prowadzącą przez pola i łąki z przepięknym widokiem na całe Tatry. W programie poczęstunek w szałasie z muzyką góralską na żywo (kiełbasa, wino, herbata góralska itp.). Całość potrwa około 2,5 godz. i jest to propozycja dla osób chętnych.
5. Wyjazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie
6. BIESIADA GÓRALSKA – rozpoczęcie około godz. 20.00 wraz z kapelą góralską oraz tańce do białego rana przy muzyce serwowanej przez DJ.

NIEDZIELA, 7 stycznia 2024 r.

1. Około godz. 09.00 – śniadanie
2. Msza Święta, a następnie:
FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH w jednym z zakopiańskich kościołów. Przez cały okres Bożonarodzeniowy w Zakopanem rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki, a także współczesne kompozycje w góralskim wykonaniu. Te niezwykłe koncerty co roku umilają świąteczny i noworoczny czas, tworzą niezapomnianą atmosferę i przyciągają coraz liczniejszą publiczność… my również będziemy uczestnikami tego wydarzenia.
3. Powrót do miejsca zakwaterowania
4. Obiad
5. ZIMOWA INTEGRACJA NA ŚNIEGU (dla chętnych). Lepienie bałwana, aniołki/orzełki na śniegu, zjazd na sankach czy workach z sianem? A może rzucanie śnieżkami do celu? Jesteśmy przekonani, że w każdym z nas drzemie coś z dziecka, dlatego kolejną propozycją jest GÓRKA SANECZKOWA ☺
6. PRZEGLĄD GÓRALSKICH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Na Podhalu szopki powstają w każdej świątyni. Wiele z nich ma elementy nawiązujące do góralskiej tradycji. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, a w nim szopkę z naturalną wielkością figur ubranych po góralsku, szopkę znajdującą się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i jeszcze kilka innych w pobliskich świątyniach (m.in. zobaczymy szopkę ruchomą z Betlejem z czasów narodzin Jezusa. Podejrzymy życie rzeźnika, kowala czy sprzedawcę owiec, a z drugiej strony „inny świat” – Zakopane z góralami, bacówką, a także kolejkę linową na Kasprowy Wierch.
7. Powrót do Lutoryża w niedzielę około godziny 22.00-23.00

KOSZT WYCIECZKI:

Jeśli zbierze się grupa 45 osób, koszt wycieczki będzie wynosił:

435 zł + 100 zł kulig dla osoby chętnej

W cenę wliczone jest:
Przejazd, parkingi, ubezpieczenie, nocleg, kapela góralska na biesiadzie, DJ na biesiadzie, kolacja; zupa + drugie danie podawana na rozpoczęcie biesiady, półmiski z wędlinami oraz swojskimi wyrobami (pasztet, salceson, kiełbasa), sałatka, pikle, ciasto, oscypki, pieczywo, gorące i zimne napoje, śniadanie i obiad w niedzielę, paczka pożegnalna ze swojskimi wyrobami na wynos.

Jeśli zbierze się grupa 55 osób, koszt wycieczki będzie wynosił:
405 zł + 100 zł za kulig dla osoby chętnej

INFORMACJE DODATKOWE:

• Od 1 stycznia 2024 r., we wszystkich obiektach w których będziemy, koszt za świadczone usługi do tej pory, niestety wzrósł. Podana cena wyjazdu zawiera wszelkie zniżki jakie przysługują naszej grupie ze względu na stałą współpracę.
  • Bardzo prosimy o szybkie podjęcie decyzji co do wyjazdu gdyż nie chcemy blokować terminu innym.
  • Uczestnictwo w kuligu jest dla osób chętnych. Przy zapisie prosimy o podanie takiej informacji. Jeśli ktoś nie będzie chciał brać udziału, będzie miał czas do własnej dyspozycji na Krupówkach (około 2,5 godz.)
  • Jeśli zbierze się grupa, poprosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł. płatną do dnia 15 grudnia.
  • Nie przewidujemy innych, dodatkowych kosztów
  • Nie mamy wpływu na pogodę, dlatego zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu w razie potrzeby.
  • Informacja o wyjeździe jednocześnie będzie zapowiedziana w kilku innych parafiach. Oczywiście pierwszeństwo zapisów mają Lutoryżanie oraz Ci, którzy już z nami pielgrzymowali. Jeśli mimo wszystko nie uda się zebrać grupy – wyjazd przełożymy na lepsze czasy ☺
  • Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu: 796-074-383