Pielgrzymko-wycieczka do Trójmiasta

Opublikowano Luty 18, 2024 przez Admin Strony w Aktualności
gf-fwgb-yima-aR1G_jade-do-gdanska-664x0-nocrop

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lutoryżu zaprasza do wzięcia udziału
w pielgrzymko-wycieczce autokarowej do TRÓJMIASTA w dniach
03-07 lipca 2024 r. (środa-niedziela).

W programie przewidziane jest:

3 LIPCA 2024 r. – ŚRODA

W godzinach wieczornych zbiórka na parkingu przy kościele w Lutoryżu i nocny przejazd do Gdańska.

4 LIPCA 2024 r. – CZWARTEK

GDAŃSK – (zwiedzanie z przewodnikiem).
✔️Bazylika Mariacka – największa ceglana świątynia na świecie. W jej wnętrzach znajdują się m.in. słynny zegar astronomiczny, ołtarz główny, kopia obrazu „Sąd Ostateczny” oraz figura Pięknej Madonny.
✔️Ulica Mariacka – najpiękniejsza z gdańskich ulic.
✔️Długi Targ – znajdują się tutaj m.in. Zielona Brama, Złota Kamienica, Ratusz Miejski, fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa.
✔️Ulica Długa – ubrana w urokliwe kamieniczki, w dawnych czasach mieszkały tutaj najbogatsze rodziny Gdańska. Zobaczymy także Złotą Bramę, Zespół Przedbramia z Katownią i Wieżą Więzienną oraz Bramę Wyżynną.
✔️Bazylika św. Brygidy – kościół Solidarności, który słynie z monumentalnego ołtarza z bursztynu.
✔️Oliwa: Katedra Oliwska – najdłuższy kościół w Polsce, słynie głównie ze swych wspaniałych rokokowych organów, na których odbywają się koncerty. W Katedrze Oliwskiej znajduje się także spora ilość ołtarzy o ogromnej wartości artystycznej.

W dalszej kolejności:
✔️Przejazd do Europejskiego Centrum Solidarności. Zwiedzanie wystawy stałej -nowoczesnej ekspozycji narracyjnej. Zwiedzający zanurza się w historii opowiadanej przez archiwalne przedmioty, dokumenty, rękopisy, zdjęcia i projekcie wideo. Następnie, wejście przez historyczną stoczniową Bramę nr. 2 na taras widokowy znajdujący się na dachu ECS 25 metrów nad ziemią.

✔️Około godziny 18.00 przejazd do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja.
Dla osób chętnych, możliwość rozpalenia grilla i wspólna integracja.
W drodze do miejsca zakwaterowania, będzie możliwość zrobienia zakupów.

5 LIPCA 2024 r. – PIĄTEK

✔️śniadanie, a następnie przejazd do GDYNI i spacer z przewodnikiem według następującej trasy:
✔️Molo Południowym i Skwer Kościuszki – zobaczymy żaglowiec Dar Pomorza, Dar Młodzieży, ORP Błyskawica, Akademię Morską, Akwarium Gdyńskie, Basen Jachtowy.

UWAGA
Zwiedzanie poszczególnych miejsc w środku, dla osób chętnych (np. zwiedzanie Daru Pomorza, ORP Błyskawicy czy Akwarium Morskiego) za dodatkową opłatą. Bilety należy zakupić we własnym zakresie. Dla pozostałych będzie to czas wolny (około 1,5 godziny).

W dalszej kolejności:
✔️Przejazd do SOPOTU, spacer po Molo i czas wolny na plaży.
✔️Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja.
✔️Dla osób chętnych: możliwość wyjazdu do Gdańska i spacer Motławą wieczorową porą.
Powrót w godzinach nocnych.

6 LIPCA 2024 r. – SOBOTA

✔️śniadanie, a następnie wyjazd do Gdańska i czas do własnej dyspozycji.

✔️Pierwszym przystankiem, na który zawiezie nas Pan kierowca będzie plaża. Osoby chętne mogą ten dzień wykorzystać na odpoczynku delektując się szumem morza.
Pozostali, będą mieli możliwość podjechania w okolicach Rynku Głównego w Gdańsku, z którego bardzo łatwo dostać się do wybranego przez siebie miejsca według własnych zainteresowań i upodobań: m.in. można zwiedzić Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej, wybrać się rejsem na Półwysep Helski lub Westerplatte itp.

✔️Około godziny 18.00 powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja.
Dla osób chętnych – możliwość wyjazdu na plażę na zachód słońca.
Powrót w godzinach późno wieczornych.

7 LIPCA 2024 r. – NIEDZIELA

✔️śniadanie i wykwaterowanie z miejsca noclegowego.
Przejazd do Gdańska, Msza św. w Bazylice Mariackiej.
Ostatnie spacer Modławą, Gdańską starówką, obiad i około godziny 16.00 wyjazd do Lutoryża.

Powrót w godzinach nocnych.

Całkowity koszt wyjazdu: 850 zł./ osoba.
Uczniowie, emeryci, renciści: 838 zł.

W koszt wyjazdu wliczone jest:
Przejazd, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, 3 noclegi w pokojach z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, zestaw tour-guide (słuchawki, głośnik), opieka przewodnika na czas zwiedzania, bilety wstępów do: Europejskiego Centrum Solidarności, Bazyliki św. Brygidy, Molo w Sopocie.

INFORMACJE DODATKOWE:

• Jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do zmiany kolejności planu w przypadku brzydkiej pogody, na którą nie mamy wpływu.
  • Nie są przewidziane opłaty dodatkowe, jednak nie mamy wpływu jeśli cena biletów miejsc, które mamy odwiedzić, ulegnie nieznacznej zmianie.
  • Jako Parafia braliśmy już udział w pielgrzymce autokarowej do Trójmiasta, dlatego te dwa ostatnie dni pozostawiamy do Państwa dyspozycji, by nie powielać miejsc już przez nas widzianych. Służymy jednak pomocą i radą w ich organizacji jeśli będzie taka potrzeba.
  • Warunkiem odbycia się wyjazdu jest pełen stan autokaru.
  • Zapisy w zakrystii do końca marca 2024r. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł.
  • Wyjazd już cieszy się dość sporym zainteresowaniem dlatego zachęcamy, by nie czekać do ostatniej chwili z zapisem.

Więcej informacje na temat wyjazdu udziela p. Agnieszka: 796-074-383.