Pielgrzymko-wycieczka: LUTORYŻ-WARSZAWA

Opublikowano Lipiec 18, 2016 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian oraz chętne osoby do wzięcia udziału we wspólnym zwiedzaniu  Stolicy  w dniach 24-25 września (sobota-niedziela). Warszawa to cudowne miasto, jedno z najbardziej Zielonych Stolic Europy, pełne zabytków i ciekawych miejsc. Żeby je poznać przygotowaliśmy program, który „wciągnie” nas w klimat tego miasta oraz zapozna z historią naszej Stolicy.

PROGRAM WYCIECZKO-PIELGRZYMKI Z LUTORYŻA DO WARSZAWY

Dzień pierwszy: 24.09.2016 r. (sobota):

1. Świątynia Opatrzności Bożej

opatrznośćKościół wznoszony u zbiegu ulicy Ks. Prymasa Augusta Hlonda i alei Rzeczypospolitej w Wilanowie. Świątynia jest elementem składowym kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Początkowo budowla miała być realizacją Deklaracji Sejmu Czteroletniego z 5 maja 1791 roku o wybitnie wolnomularskiej proweniencji.

2. Sanktuarium Matki Bożej na Siekierkach

siekierkiPowstanie sanktuarium było związane z objawieniami maryjnymi, jakich miała doświadczać od 3 maja 1943 do 15 września 1949[1] nastoletnia Władysława Fronczak (w momencie pierwszego objawienia miała 12 lat). Dziewczyna miała w tym czasie widzieć Maryję oraz Jezusa oraz szereg religijnych symboli. Treścią objawień było wezwanie do poprawy życia w duchu dziesięciu przykazań bożych, Maryja nakazywała również wzniesienie świątyni na terenie Siekierek i określiła samą siebie jako Nauczycielkę Młodzieży.

3. Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie oraz otoczenia

Palac_w_WilanowiePałac w Wilanowie to jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego w końcu XVII wieku i rozbudowany (skrzydła boczne) przez kolejnych właścicieli, reprezentuje charakterystyczne założenie przestrzenne łączące tradycję polskiego dworu z włoską willą wiejską i francuskim pałacem.

4. Zwiedzanie Placu Piłsudskiego i części Krakowskiego Przedmieścia  (m.in. Pałac Prezydencki – kościół Wizytek – pomnik Prymasa Wyszyńskiego – Grób Nieznanego Żołnierza – Ogród Saski – Krzyż Papieża Jana Pawła II)

5. Sanktuarium św. Stanisława Kostki – grób i muzeum bł. Jerzego Popiełuszki

kostkaKościół św. Stanisława Kostki w Warszawie – modernistyczny kościół parafii rzymskokatolickiej św. Stanisława Kostki w Warszawie. Świątynia pełni funkcję głównego kościoła warszawskiej dzielnicy Żoliborz.

6. Cmentarz na Powązkach

7. Zakwaterowanie i obiadokolacja

8. Wieczorny spacer z naszym księdzem na Stare Miasto (Plac Zamkowy – Kolumna Zygmunta – ul. Świętojańska – Archikatedra Św. Jana – Dziekania – Rynek Starego Miasta – pomnik Syrenki – pomnik Małego Powstańca – pomnik Jana Kilińskiego)

Dzień drugi: 25.09.2016 r. (niedziela):

1. Muzeum Powstania Warszawskiego

muzeum_powstania_warszawskiego_pz_studio_do_12.2016_3Muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, utworzone w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79.

2. Msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych

3. Obiad

4. Zwiedzanie Łazienek Królewskich (m.in. Pałac Myślewicki – Wielka Oficyna – pomnik Jana III Sobieskiego - Pałac Łazienkowski – Teatr na Wodzie)

lazienkiZespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie[1]. Oprócz budynków pałacowych, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tutaj cztery ogrody: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny i Ogród Chiński.

5. Zwiedzanie Zamku Królewskiego

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Wyjazd o północy z piątku na sobotę z parkingu przy kościele.
  2. Po Warszawie będzie nas oprowadzał przewodnik. Będzie z nami zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia.
  3. Koszt wyjazdu wynosi 140 zł. Cena obejmuje przejazd, nocleg, ubezpieczenie oraz opiekę przewodnika. Dla chętnych planujemy zamówić 2 obiady i 1 śniadanie w łącznej cenie 50 zł, wówczas koszt wzrośnie do 190 zł (proszę zgłaszać przy zapisie).
  4. Bezpłatnie zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamek Królewski. Dodatkowym kosztem jest cena biletów do Wilanowa i Łazienek (zniżki dla emerytów, dzieci i młodzieży).
  5. Zapisy trwają do końca lipca. Przy zapisie prosimy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł oraz podanie numeru Pesel w celu ubezpieczenia Pielgrzymów.
  6. Warunkiem odbycia się Pielgrzymki jest pełen stan autokaru.

Serdecznie zapraszamy!