Światowy Dzień Chorego

Opublikowano Luty 7, 2021 przez Admin Strony w Aktualności
pulpit 164

We czwartek, 11 lutego przeżywać będziemy wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzić będziemy zarazem 29. Światowy Dzień Chorego, pod hasłem:  „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście. Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.

Punktem centralnym obchodów tego dnia będzie Msza św. w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.

W naszej parafii w czwartek o godz. 10.00 Msza św. w intencji osób chorych, starszych i samotnych. Od godz. 09.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Błogosławieństwo na sposób Lourdzki.