Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej dla LSO

Opublikowano Październik 4, 2017 przez Admin Strony w Aktualności
DSC02775 (Kopiowanie)

Dnia 04.10.2017 r. w Domu Parafialnym zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła dr n.o zdr. Marta Ćmiel-Giergielewicz, założycielka EduMedCare. W zajęciach udział wzięli ministranci i lektorzy z naszej Parafii.

 

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami jej udzielania, wykształcenia poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Poprzez ciekawe formy wszyscy poznali podstawowe pojęcia związane z pierwsza pomocą, poznali ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc, przypomnieli numery telefonów alarmowych. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz zachowań w danej sytuacji.

 

Miejmy nadzieję, że Liturgiczna Służba Ołtarza nie będzie miała okazji wykorzystać nabytych umiejętności, a w razie nagłego niebezpieczeństwa, wykaże się zdrowym rozsądkiem i pełnym profesjonalizmem udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

 

Zapraszamy na: www.edumedcare.pl

 

DSC02773 (Kopiowanie) DSC02786 (Kopiowanie) DSC02792 (Kopiowanie) DSC02802 (Kopiowanie) DSC02806 (Kopiowanie) DSC02813 (Kopiowanie) DSC02816 (Kopiowanie) DSC02817 (Kopiowanie) DSC02826 (Kopiowanie) DSC02829 (Kopiowanie) DSC02830 (Kopiowanie)

 

Facebook