Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej dla LSO

Opublikowano Październik 4, 2017 przez Admin Strony w Aktualności
DSC02775 (Kopiowanie)

Dnia 04.10.2017 r. w Domu Parafialnym zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła dr n.o zdr. Marta Ćmiel-Giergielewicz, założycielka EduMedCare. W zajęciach udział wzięli ministranci i lektorzy z naszej Parafii.

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami jej udzielania, wykształcenia poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Poprzez ciekawe formy wszyscy poznali podstawowe pojęcia związane z pierwsza pomocą, poznali ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc, przypomnieli numery telefonów alarmowych. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz zachowań w danej sytuacji.

Miejmy nadzieję, że Liturgiczna Służba Ołtarza nie będzie miała okazji wykorzystać nabytych umiejętności, a w razie nagłego niebezpieczeństwa, wykaże się zdrowym rozsądkiem i pełnym profesjonalizmem udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

Zapraszamy na: www.edumedcare.pl

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow