Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej dla LSO

Opublikowano Październik 4, 2017 przez Admin Strony w Aktualności
DSC02775 (Kopiowanie)

Dnia 04.10.2017 r. w Domu Parafialnym zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła dr n.o zdr. Marta Ćmiel-Giergielewicz, założycielka EduMedCare. W zajęciach udział wzięli ministranci i lektorzy z naszej Parafii.

 

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami jej udzielania, wykształcenia poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Poprzez ciekawe formy wszyscy poznali podstawowe pojęcia związane z pierwsza pomocą, poznali ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc, przypomnieli numery telefonów alarmowych. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz zachowań w danej sytuacji.

 

Miejmy nadzieję, że Liturgiczna Służba Ołtarza nie będzie miała okazji wykorzystać nabytych umiejętności, a w razie nagłego niebezpieczeństwa, wykaże się zdrowym rozsądkiem i pełnym profesjonalizmem udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

 

Zapraszamy na: www.edumedcare.pl

 

DSC02773 (Kopiowanie) DSC02786 (Kopiowanie) DSC02792 (Kopiowanie) DSC02802 (Kopiowanie) DSC02806 (Kopiowanie) DSC02813 (Kopiowanie) DSC02816 (Kopiowanie) DSC02817 (Kopiowanie) DSC02826 (Kopiowanie) DSC02829 (Kopiowanie) DSC02830 (Kopiowanie)

 

Facebook

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow